Molekulární vodík je mnohostranný, vysoce účinný pomocník, ale jeho používání má svá specifika. Aby molekulární vodík pomáhal co nejlépe a předešlo se tak vašemu případnému zklamání, poskytuji svým klientům a zákazníkům:

 • konzultace zdarma:
  • e-mailem
  • po telefonu
  • u mě v poradně (Blansko)
 • na oblast, která vás zajímá:
  • osobní zdraví – prevence, pomoc při řešení zdravotních problémů
  • služby – lázeňské, kosmetické, kadeřnické, manikúra, pedikúra
  • sportovní využití – prevence, regenerace

Molekulární vodík vám dává příležitost, jak si sami můžete pomáhat ke zdraví efektivně a bezpečně. Když se s ním naučíte pracovat, bude pomocníkem v mnoha situacích pro všechny členy domácnosti.

Pro zájemce nabízím možnost přednášky o molekulárním vodíku – vhodné pro větší skupiny lidí, zaměření dle zájemce  – cena dohodou.

Na stránkách www.h2world.world/webinar se můžete účastnit pravidelného on-line webináře, kde můžete psát své dotazy a zkušenosti s molekulárním vodíkem.

Produkty s molekulárním vodíkem

Trh s molekulárním vodíkem ve světě zdraví a krásy dnes v Evropě oficiálně zastřešuje pouze společnost H2 World Health & Beauty Company s.r.o., která má oficiální exklusivní zastoupení na distribuci skutečných a fungujících vodíkových produktů přímo od jejich vynálezců a výrobců z Kanady a Srbska. Nejen s produkty, ale i s lidmi této společnosti mám velmi dobré zkušenosti. Oceňuji jejich profesionální přístup, odborné zázemí a zapálení pro dobrou věc. Výběr a objednání produktů je možné provést na stránce Objednat produkty. Pokud vás molekulární vodík zaujal a chtěli byste se stát distributory vodíkových produktů, prosím kontaktujte mě. Pokud se chcete stát partnerem a zlepšovat životy lidí – po stránce zdravotní, finanční, osobnostní i společenské, nabízím možnost stát se členem asociace WAIDI pana Tomáše Kašpara. Pro bližší informace mě prosím kontaktujte.

Proč molekulární vodík?

Zabývám se studiem vlastností, účinků a využití molekulárního vodíku již od podzimu 2017 a za tu dobu jsem zjistila, že molekulární vodík je jedinečným  pomocníkem v mnoha oblastech současného života. Pro své účinky je výborný v prevenci i při řešení zdravotních problémů, ve sportu, ale i v lázeňské a kosmetické péči. Při správném používání lze viditelných změn dosáhnout již za jeden týden.

Úžasné výsledky, které mám možnost v různých případech vidět a slyšet, mě utvrdily v tom, že molekulární vodík je unikátní objev a věřím, že se bude dařit ho čím dál více prosazovat mezi širokou veřejnost, aby mohl pomáhat zlepšovat kvalitu života a umožnil nám dělat v životě to, co nás baví.

Dnes jsou již patentovány technologie výroby biologicky aktivního vodíku, které nám umožňují ho využívat v běžném životě pro udržení zdraví, mládí a celkové kondice. Díky tomu jsou příznivé účinky molekulárního vodíku dostupné každému.

Co je molekulární vodík a jak působí

Molekulární vodík je bioaktivní plyn bez chuti a zápachu. Je to nejjednodušší a nejmenší molekula, jejíž vlastnosti jí umožňují proniknout do celého organismu, tzn. i tam, kam se jiné látky nedostanou. Vodík je pro tělo přirozený, protože si ho tvoří pro nás prospěšné bakterie ve střevech, kde pomáhá k udržení správně fungujícího prostředí trávicího traktu. V těle se vodík účastní mnoha biochemických reakcí, které mají vliv na udržení rovnováhy vnitřního prostředí. Náš organismus má k dispozici různé řídící a regulační mechanismy, kterými rovnováhu vnitřního prostředí udržuje. Nicméně vlivem různých zátěží dochází k dlouhodobému narušování rovnováhy, které může být charakterizováno pojmy oxidační stres, chronický zánět a překyselení. V konečném důsledku pak dochází k vyčerpání a poruchám funkce tkání a orgánů, které přináší různé psychické a fyzické problémy od počátečních nenápadných projevů, přes chronické potíže až k závažným poruchám. Porušení rovnováhy se v těle může projevit kdekoli, a proto je potíží, tzv. civilizačních onemocnění, tak mnoho. Jakým způsobem a kde se nerovnováha projeví je zcela individuální a záleží přednostně na geneticky slabé a především na emocionálně stresované tkáni.

Zátěže, které se podílí na narušování rovnováhy organismu:

 • psychický i fyzický stres a poškozující emoce
 • chemie (průmyslová, zemědělská, potravinová, lékařská), toxické kovy, radioaktivní látky
 • chronické infekce – nepřátelské mikroorganismy a jejich produkty
 • metabolické produkty – látky vzniklé trávením, soli, střevní toxiny
 • nadměrný příjem kyselinotvorné potravy, alkoholu, léků
 • chronický zánět
 • elektromagnetický smog – mobilní a Wi-Fi sítě, vedení vysokého napětí, trafostanice
 • informační smog – negativní, neúplné, manipulující informace

Dle WHO, světové zdravotnické organizace, je zdraví stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody (rovnováhy). Podstatou kvalitního a plnohodnotného života je tuto rovnováhu nalézt a udržovat. V současných podmínkách to však může být velmi těžké. Někdy se snažíme ze všech sil, ale stavu zdraví a pohody nedosáhneme. Naše těla se nestačí s nápory současné, náročné doby vypořádat. Organismus se nestíhá adaptovat na rychle se měnící prostředí a zátěže, kterých neúměrně přibývá.

Molekulární vodík přispívá k navrácení přirozené rovnováhy tím, že má přímý vliv na ukončení chronických a akutních zánětů, vyčištění organismu od zatěžujících a odpadních látek a tím aktivování samoozdravných regeneračních pochodů. Při jeho reakcích nevznikají žádné vedlejší produkty, jen voda, která tělo hydratuje. Vodík uleví tělu, které si pak lépe poradí s různými zátěžemi, dokáže se rychle zotavit, mizí únava a různé bolesti spojené s překyselením.

Oblasti použití molekulárního vodíku

Výzkumy v oblasti patologie stárnutí nám ukazují, že lidské tělo je schopné žít mnohem déle, než je obvyklé v naší společnosti. Chronická onemocnění charakteristická pro dnešní svět zrychlují biologický čas v nás a tím zkracují náš život. Zánětlivá onemocnění způsobená dnešním životním stylem vyvolávají v těle velkou řadu biochemických reakcí, které zatěžují metabolismus a imunitní systém tak, že je výrazně zpomalená regenerace organismu. Už mnohokrát bylo prokázáno, že oxidační stres má velmi nepříznivý vliv na lidské zdraví a vitalitu, protože poškozuje životně důležité funkce buněk. Mnoho vědeckých výzkumníků dospělo k závěru, že více než 100 běžných onemocnění má jako primární nebo sekundární příčinu oxidační stres. Molekulární vodík chrání naše buňky před oxidačním stresem, navozuje rovnovážný stav organismu, a dodává energii. Zvyšuje prokrvení jednotlivých buněk, tkání, orgánů a celého organismu. To vede ke zlepšení zdravotního stavu a celkové kondice, k regeneraci organismu a zpomalení stárnutí.

Molekulární vodík hraje významnou roli ve sportovní medicíně. Eliminuje zvýšený obsah kyseliny mléčné, která se po akutní zátěži vyplavuje do svalových buněk a způsobuje únavové překyselení, záněty a bolestivost až ztuhlost svalstva a křeče v přetížených svalech. Po zátěži zajišťuje regeneraci tkání kosterní soustavy. Eliminuje i další odpadní produkty, které způsobují chronickou únavu, jako je močovina. Eliminuje a snižuje bolesti na hrudi způsobené zvýšenou tvorbou kreatinkinázy, což může signalizovat vznik infarktu myokardu.

Molekulární vodík začíná být oblíbený také v lázeňské a kosmetické péči. Masáž s molekulárním vodíkem je velmi vhodná zejména pro lidi s každodenní námahou pohybového aparátu, kdy se snižují zánětlivé procesy ve svalech a kloubech, zlepší se prokrvení a cirkulace krve, nastartují se očistné procesy metabolismu a odplavují se nahromaděné odpadní látky. Následné rehabilitační procedury jsou pak efektivnější. Pleťové masky s molekulárním vodíkem hydratují a regenerují pleť – vrací čas vepsaný do obličeje – vyhlazují vrásky, pomáhají s hojením drobných jizev a odstraňují drobné zánětlivé procesy. Molekulární vodík působí příznivě při ochraně a regeneraci DNA, čímž omlazuje pokožku.

Věda a výzkum

Molekulární vodík zaujímá v současné době první místa na poli lékařského výzkumu. Existuje velké množství vědeckých studií, ve kterých se vědci zabývají mechanismy oxidačního stresu a s ním souvisejícími chronickými degenerativními onemocněními včetně zrychleného stárnutí, stejně jako nemocí souvisejících s acidobazickou rovnováhou. Oxidační stres je také jednou z hlavních příčin dalšího negativního faktoru, zánětu.

3 důvody proč je molekulární vodík užitečný [1]:

 1. Zneškodňuje toxické volné radikály, které jsou příčinou oxidačního stresu. Oxidační stres způsobuje vážné poškození tkáně, a stane-li se chronickým, je jednou z příčin mnoha častých onemocnění, rakoviny a zrychleného stárnutí.
 2. Podílí se na tvorbě a účincích v těle vytvářených antioxidantů, které přirozeně toxické volné radikály ničí.
 3. Molekulární vodík má protizánětlivé, antialergické a antiapoptické účinky. Svou přítomností brání volným radikálům vytrhávat vodík biomolekulám v našem těle a tím je poškozovat a dávat příležitost ke vzniku onemocnění.

To, že molekulární vodík má velký potenciál jako účinný antioxidant pro léčebné použití zjistili Japonští výzkumníci v roce 2007[2]. Od té doby zájem o výzkum vodíku a vodíkovou technologii ve zdraví a wellness roste exponenciálně. Vodík může mít obrovský dopad jako nový a inovativní terapeutický nástroj u závažných zdravotních problémů. Jedná se zejména o ty problémy, které spadají do klasifikace tzv. chronických. Podle posledních vědeckých studií může mít molekulární vodík pozitivní vliv na tyto zdravotní problémy [3]:

 • Diabetes mellitus II.typu
 • Zánět slinivky břišní
 • Záněty jater
 • Záněty střev
 • Autoimunitní choroby (alergie, roztroušená skleróza)
 • Metabolický syndrom
 • Obezita
 • Regulace krevního tlaku /hyper i hypotenze/
 • Ischemická choroba srdeční
 • Infarkt myokardu
 • Mozkové mrtvice
 • Ateroskleróza
 • Parkinsonova choroba
 • Alzheimerova choroba
 • Nespavost
 • Glaukom
 • Nedoslýchavost
 • Záněty kloubů
 • Překyselení organismu
 • Posílení imunity
 • Onkologická onemocnění
 • Ochrana ledvin u zánětů, po transplantaci a při chemoterapii

Tyto skutečnosti dokumentují mnohé odborné články, studie a publikace prezentované na mezinárodně uznávaných a prestižních webových stránkách.

Odkazy

Molekulární vodík
České webové stránky o molekulárním vodíku – názory odborníků, články, videa
Vodíková konference 
Každoročně pořádaná mezinárodní konference vodíkového lékařství 21. století
EIMHT (Evropský institut pro terapii molekulárním vodíkem)

EIHMT je nezisková organizace. Jsou zde uvedeni všichni významní odborníci z EU, kteří mají s molekulárním vodíkem v praxi reálné zkušenosti, ale také odborné vědomosti. Její cíle jsou:

 • podporovat a propagovat výzkum molekulárního vodíku
 • vzdělávat vládní, lékařské, vědecké a politické osobnosti a organizace
 • zajistit integritu výzkumu v oblasti molekulárního vodíku a zavádění vodíkových produktů na trh
MHI (Molecular Hydrogen Institute – Institut molekulárního vodíku)
MHI pod vedením Tylera W. LeBarona z USA, je zaměřena na usnadnění šíření přesných informací o výzkumech a vodíkových technologiích ve světě. Diskutuje se zde o mnoha důležitých aspektech molekulárního vodíku a řeší se obrovské množství pseudovědy a marketingového humbuku, které příliš snadno mystifikuje masy. Všechny články jsou s odkazy primárně na odbornou literaturu a nikoli jen na názor jednoho člověka.
Molecular Hydrogen Studies (Molekulární vodíkové studie)
Portál profesora Sergeje M. Ostojice je nezávislá divize Centra pro zdraví, cvičení a sportovní vědy, založená na základě současných vědeckých studií o biomedicínském využití molekulárního vodíku, se snahou podporovat iniciativy ve výzkumu vodíku. Všechny příspěvky pochází z recenzovaných akademických časopisů a publikací a příslušných vědeckých událostí. Jejich posláním je shromažďovat nezaujaté údaje a poskytovat aktuálně nejlepší informace při rozhodování o používání molekulárního vodíku v oblasti zdraví a nemoci.
Národní centrum pro biotechnologii
Národní centrum pro biotechnologii informuje o vědě a zdraví tím, že poskytuje přístup k biomedicínským a genomickým informacím.
PubMed obsahuje více než 28 milionů citací pro biomedicínskou literaturu z časopisů MEDLINE, vědeckých časopisů a online knih. Citace mohou zahrnovat odkazy na plnohodnotný obsah z webových stránek PubMed Central a vydavatelů.

V textu zmiňované odkazy

[1] Tyler W. LeBaron: Přednáška na lékařské konferenci AMMG. Las Vegas. Listopad 2015 www.molecularhydrogenfoundation.org/videos/
[2] Ohsawa I. et al. Hydrogen acts as a therapeutic antioxidant by selectively reducing cytotoxic oxygen radicals. Nat. Med. 2007; 13(6)
[3] Huang CS. et al. Recent advances in hydrogen research as a therapeutic medical gas. Free Radic Res. 2010; 44(9)
Close Menu